Policijas informācija par draudu e-pastiem skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm.

Info unae.edu.py

Draudu e-pastus saņēmušas ne tikai skolas, bet arī aptuveni 400 pirmsskolas izglītības iestādes, trešdien, 11. oktobrī, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Ruks atgādināja, ka Valsts policija šos e-pastus vērtē kā zema līmeņa draudus, tādēļ evakuācija nav nepieciešama.

“Iedzīvotājiem jāsaprot, ka šis nav tāds nosacīti vienkāršs noziedznieks bez kaut kādām IT zināšanām, kurš tik vienkārši ir atrodams. Tā nav, ka vienkārši aiziesim un aizturēsim. Notiek aktīvs darbs arī kopā ar starptautiskiem partneriem,” pastāstīja Ruks.

Ruks pauda, ka šī ir mērķtiecīga akcija, kas tiek izplatīta ar mērķi destabilizēt situāciju un traucēt izglītības iestāžu darbu.

Intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” Ruks pastāstīja, ka draudu e-pastus saņēmušas arī vēl dažas skolas un augstskolas. Policija jau esot nosūtījusi paziņojumus šīm iestādēm, ka tie ir zema līmeņa draudi, tāpēc evakuācija nav nepieciešama.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecinot, ka gan vakar, gan šonakt e-pastus sūtījis tas pats avots, turklāt šī paša noziedznieka aktivitātes esot novērotas jau pirms apmēram gada, kad arī vairākas organizācijas saņēmušas līdzīgas draudu vēstules.

Ruks atzina, ka gadījumā, ja noziegums pastrādāts no Latvijai nedraudzīgām valstīm, saukt pie atbildības vaininiekus nebūs viegli.

Izglītības iestāžu vadītājiem Ruks atgādināja, ka ir svarīgi saglabāt mieru un rīkoties racionāli, protams, vienlaikus nezaudējot modrību un pievēršot uzmanību visiem neparastajiem gadījumiem un ziņojot policijai, ja rodas aizdomas par kādu reālu apdraudējumu.

Valsts policija atgādina, ka par šāda veida draudiem var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai probācijas uzraudzību, vai sabiedrisko darbu, vai naudas sodu.

Jau vēstīts, ka 10. oktobrī teju 300 Latvijas skolas saņēma draudu e-pastus par it kā iespējamiem drošības riskiem, tādēļ no vairākām izglītības iestādēm tika evakuēti audzēkņi. Policija norādīja, ka tie ir zema riska draudi un satraukumam nav pamata.

https://www.tvnet.lv/7873264/aptuveni-400-pirmsskolas-iestades-ari-sanemusas-draudu-e-pastus-policija-norada-ka-evakuacija-nav-nepieciesama

SKOLĀ MĀCĪBU PROCESS NORIT IERASTAJĀ KĀRTĪBĀ!