Karjeras izglītība

Šī gada 23.janvārī Rīgas Ziepniekkalna vidusskolas 11.a un 12.a klasē viesojās portāla prakse.lv pārstāve Elīna Mazure. Nodarbības tēma “Jaunietis darba tirgū: pieredze un izglītība – kur ir balanss?” ir īpaši aktuāla vidusskolas skolēniem, jo gan profesijas, gan mācību iestādes izvēle daudziem  ir ļoti aktuāls jautājums.

Iespējams, ka daudzi no dalībniekiem arī ieguva atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, jo nodarbības laikā tika apskatītas tādas tēmas kā profesiju izvēlē, mācību iestādes izvēle, CV un motivācijas vēstules rakstīšana un daudzas citas. Vizītes noslēgumā notika darba intervijas simulācija, kas izraisīja nedalītu interesi no visiem dalībniekiem.

 

 

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā notiek skolēnu
elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras
nodarbinātības pasākumā.

 

 

 

 

 

 

Karjeras lēmumu pieņemšana 21. gadsimtā nav viegla – liels daudzums mācību iestāžu ar dažādām programmām un vilinošām reklāmām, dinamisks darba tirgus ar jaunām profesijām un tādām, kas izzūd, atšķirīgs atalgojuma līmenis un citi faktori. Tam  centrā vēl  katra skolēna individuālās intereses, spējas, prasmes. Kā neapjukt un izdarīt pareizo izvēli?

Skolā karjeras izglītības tematika ir iekļauta klases stundu un mācību priekšmetu saturā, mācību ekskursijās, atvērto dienu apmeklējumos un citos pasākumos. Kā rīkoties, ja ar to ir par maz? Tad var palīdzēt individuālās karjeras konsultācijas. No šī mācību gada tās ir iespējams saņemt arī Rīgas Ziepniekkalna vidusskolā.

 Artūrs Pērle

Pedagogs karjeras konsultants

 

2021. gada 20. oktobrī .

 

 

2020. gada 25. janvārī .

Šodien 25.01. Rīgas Ziepniekkalna vidusskolā noslēdzās Karjeras izglītības akcija “Būvē pats”! Mājturības un tehnoloģiju skolotāja Andra Podāna vadībā 8.un 9.klašu skolēni izveidoja bultu mešanas mērķi ar bultām,lai āra izklaides skolā būtu daudzveidīgākas un interesantākas.Paši atrakciju arī izmēģināja! Visiem prieks par labi padarītu darbu!

2019. gada 3. decembrī .

Karjeras izglītības ietvaros 3. decembrī vidusskolēniem lekcija “Kā mēs sargājam Latviju?” Aizsardzības ministrija, sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, organizē lekcijas. Šī gada lekcijas galvenā aktualitāte ir visaptveroša valsts aizsardzība un sabiedrības rīcība krīzes situācijā (tai skaitā, ko iesākt pirmās 72 stundas). Papildus tam, tiks stāstīts par aizsardzības nozari un galvenajiem drošības izaicinājumiem.

2019. gada 29. oktobrī .

Karjeras dienas ietvaros Rīgas Ziepniekkalna vidusskolā NBS AŠ Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes Rekrutēšanas un atlases centrs piedāvā klātienē uzzināt par dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos un valsts apmaksātām studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Vidusskolas skolēnus iepazīstinās ar militāro karjeru.